
Znanstveno-stručni skup Tragovi i obzori: arhitektonska baština Bjelovara
Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Bjelovaru organizira u povodu Dana grada Bjelovara, Dana bjelovarskih branitelja te u okviru Dana europske baštine 2025. čija je ovogodišnja tema posvećena arhitektonskoj baštini kao ključnom dijelu kulturnog identiteta, povijesne memorije i svakodnevnog života, znanstveno-stručni skup Tragovi i obzori: arhitektonska baština Bjelovara koje će održati u utorak 30. rujna 2025. s početkom u 10 sati u Veleučilištu u Bjelovaru, A. B. Šimića 1.
Suorganizatori su Grad Bjelovar, Bjelovarsko-bilogorska županija, Državni arhiv u Bjelovaru, Gradski muzej Bjelovar i Narodna knjižnica Petar Preradović Bjelovar.
Pozdravne i uvodne riječi uputit će akademkinja Jasna Čapo, voditeljica Zavoda, te predstavnici suorganizatora.
Povodom održavanja skupa objavljena je Knjižica sažetaka – Tragovi i obzori: arhitektonska baština Bjelovara dostupna u Digitalnoj zbirci i katalogu Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.