Presidents of the Academy

Presidents of the Academy from its foundation to the present day.

Past presidents

Izabrano na Skupštini održanoj 11. studenoga 2010.,
mandat od 1. 1. 2011. – 31. 12. 2014.

Izabrano na Skupštini održanoj 13. studenoga 2014.
mandat od 1. 1. 2015. – 31. 12. 2018.

UPRAVA AKADEMIJE

Predsjednik akademik ZVONKO KUSIĆ
Potpredsjednik akademik JAKŠA BARBIĆ
Potpredsjednik akademik VELIMIR NEIDHARDT
Glavni tajnik akademik PAVAO RUDAN
Tajnik dipl. iur. MARINA ŠTANCL

TAJNICI AKADEMIJINIH RAZREDA

akademik  Franjo ŠANJEK  †
akademik  Andrej DUJELLA
akademik Ivan GUŠIĆ
akademik Marko PEĆINA
akademik August KOVAČEC
akademik  Pavao PAVLIČIĆ
akademik Vladimir MARKOVIĆ 
akademik Frano PARAĆ
akademik Stjepan JECIĆ

OSTALI ČLANOVI PREDSJEDNIŠTVA
akademkinja Milena ŽIC FUCHS
akademik Krešimir NEMEC
akademik Nikša GLIGO
akademik Mirko ZELIĆ
akademik Nenad TRINAJSTIĆ


Predsjedništvo Akademije (01.01.2004. – 31.12.2010.)

UPRAVA AKADEMIJE

Predsjednik: akademik MILAN MOGUŠ †
Potpredsjednik: akademik PAVLE DEŠPALJ
Potpredsjednica: akademkinja ALICA WERTHEIMER-BALETIĆ
Glavni tajnik: akademik SLAVKO CVETNIĆ †
Tajnik: prof. dr. sc. SLOBODAN KAŠTELA

TAJNICI AKADEMIJINIH RAZREDA

Akademik Tomislav Raukar
Akademik Ksenofont Ilakovac
Akademik Željko Kućan
Akademik Zvonko Kusić
Akademik Petar Šimunović †
Akademik Nikola Batušić  †
Akademik Ante Vulin †
Akademkinja Koraljka Kos
Akademik Mirko Zelić

OSTALI ČLANOVI PREDSJEDNIŠTVA

Akademik Nenad Trinajstić
Akademik Ivan Gušić
Akademik Antun Dubravko Jelčić
Akademik Boris Magaš †
Akademik Stjepan Jecić